جدایی بابی کوتیک از اکتیویژن بلیزارد در تاریخ 8 دی

بابی کوتیک، مدت‌ها به عنوان مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد خدمت کرده و در طول 32 سال گذشته ، به طور رسمی در تاریخ 29 دسامبر یا 8 دی پس از به دست آمدن این شرکت توسط مایکروسافت، استعفا خواهد داد.

در یک یادداشت ارسالی به کارکنان و منتشر شده در اخبار اکتیویژن بلیزارد، کوتیک به مدت طولانی اشراف بر ناشر بودن شرکت را بازنگری کرد. او نظارت بر اکتیویژن را در طول بیش از نیمی از عمر شرکت داشته است، چرا که در 12 سال پس از تأسیس آن در سال 1979، به عنوان مدیرعامل منصوب شد. او شاهد تحولات بسیاری در شرکت بوده است، از جمله شروع و موفقیت نهایی فرانچایز Call of Duty، دوران Guitar Hero، ظهور و سقوط ژانر بازی ها به صورت زنده ، ادغام اکتیویژن با Vivendi برای تبدیل به اکتیویژن بلیزارد و بعداً به دست آوردن Candy Crush از شرکت سازنده King و در نهایت به دست آوردن تمامی این‌ها توسط مایکروسافت در اواخر امسال.

کوتیک همچنین در طی دوره‌ای از زمان که توسط ایالت کالیفرنیا در یک دعوای حقوقی در سال 2021 به عنوان دوره‌ای از تبعیض جنسی گسترده و نابرابری پرداخت حقوق بر اساس جنسیت شناخته شد، شرکت را نظارت کرد. ادعاهای بسیاری علیه شرکت درباره رفتارش نسبت به زنان وجود داشت؛ از جمله ادعاهایی که می‌گویند کوتیک سال‌هاست از این ادعاها «آگاه بوده است» اما به صورت فعال به آنها نپرداخته است. همین هفته، دپارتمان حقوق شهروندی کالیفرنیا به ارزش 54 میلیون دلار با اکتیویژن بلیزارد به دلیل این ادعاها تسویه برخورد کرد و یافت که «هیچ دادگاه یا هیچ تحقیق مستقلی ادعاهایی که می‌گوید: در اکتیویژن بلیزارد تحرش جنسی سیستمی یا گسترده‌ای وجود ندارد» یا که هیچگونه اقدام نامناسبی توسط هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد، از جمله کوتیک، «در مورد رفتار در محل کار انجام نشده است».

علاوه بر این، به گزارش The Verge، فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، جدایی کوتیک را به کارکنان به همراه تعدادی تغییر سازمانی دیگر اعلام کرد. هرچند که جایگزین مستقیم برای کوتیک تعیین نشده است، توماس تیپل، معاون مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد (که در مارچ از شرکت جدا می‌شود)، راب کاستیچ، رئیس اجرایی اکتیویژن، مایک یبارا، رئیس اجرایی بلیزارد، و چودلف سومستاد، رئیس اجرایی King، اکنون همگی به صورت مستقیم به مت بوتی، رئیس اجرایی محتوای بازی و استودیوهای ایکس‌باکس، گزارش خواهند کرد. علاوه بر این، لولو مسروی، معاون اجرایی اکتیویژن بلیزارد بازی شورشی و توسعه کننده‌ی اصلی بازی‌های کنسولی Call of Duty، نیز در پایان ژانویه از شرکت جدا خواهد شد. مسروی تقریباً فوراً پس از تعیین در سال 2022 با مقاومت در برابر تلاش‌های مذاکره جمعی کارکنان اکتیویژن بلیزارد به سرعت مشهور شد و در نهایت در یک شکایت کارگری توسط اتحادیه کارگران ارتباطی به خاطر سخنان خود نام برده شد. او از آن زمان به صورت علنی در مورد موارد دیگر نیز صحبت کرده است، از جمله مخالفت سونی با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط ایکس‌باکس.

برای دیدن پست های بیشتر به بخش های اخبار و آموزش سایت ما سر بزنید.

1 دیدگاه. Leave new

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
اشتراک گذاری مطلب :

مطلب های مرتبط