مایکروسافت : اخراج 1,900 نفر+ جدایی مایک یبارا و آلن آدام

گزارش‌ها نشان می‌دهد که Microsoft حدود 1,900 نفر از کارکنان Activision Blizzard، ZeniMax و Xbox را اخراج کرده است؛ که حدود 8٪ از نیروی کار کل 22,000 نفری Microsoft Gaming را تشکیل می‌دهد.

کاهش نیروی کار در حوزه گیمینگ توسط Phil Spencer
فیل اسپنسر، اظهار داشت:

“بیش از سه ماه از زمانی که تیم‌های Activision، Blizzard و King به Microsoft پیوستند گذشته است. با پیشرفت در سال 2024، رهبری Microsoft Gaming و Activision Blizzard متعهد به تطبیق استراتژی و یک برنامه اجرایی با یک ساختار هزینه پایدار است که تمامی کسب‌وکارهای در حال رشد ما را پشتیبانی خواهد کرد. با هم، اولویت‌ها را تعیین کرده‌ایم، مناطق تداخل را شناسایی کرده‌ایم و اطمینان حاصل کرده‌ایم که همه در بهترین فرصت‌های رشد هماهنگ هستیم.

در این راستا، ما تصمیم دردناکی گرفته‌ایم که اندازه نیروی کار گیمینگ خود را با حدود 1900 نفر از تیم 22,000 نفری ما کاهش دهیم. تیم رهبری Gaming و من تصمیم گرفته‌ایم که این فرآیند را با دقت بالا هدایت کنیم. افرادی که مستقیماً تحت تأثیر این کاهش‌ها قرار گرفته‌اند، همگی نقش مهمی در موفقیت Activision Blizzard، ZeniMax و تیم‌های Xbox داشته‌اند و باید از همه چیزی که در اینجا دست‌یافته‌اند، افتخار کنند. ما از تمام خلاقیت، اشتیاق و اخلاصی که آنها به بازی‌ها، بازیکنان و همکاران ما آورده‌اند، سپاس‌گزاریم. ما پشتیبانی کامل را برای افراد تحت تأثیر در طول این گذراندن ارائه خواهیم داد، از جمله مزایای اختصاصی مرتبط با قوانین مشغله محلی. افرادی که نقش‌های آنها تحت تأثیر قرار می‌گیرد مطلع خواهند شد، و از شما خواهیم خواست که لطفاً با همکارانی که در حال رفتن هستند، با احترام و همدلی که با ارزش‌های ما همخوانی دارد، برخورد کنید.

به آینده نگاه می‌اندازیم و به حوزه‌هایی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد که کسب‌وکار ما را رشد دهند و استراتژی ما بر ارائه بازی‌های بیشتر به بازیکنان در سراسر جهان متمرکز است. هر چند که این لحظه برای تیم ما لحظه‌ی سختی است، اما همچنان مطمئن به توانایی شما در ایجاد و تربیت بازی‌ها، داستان‌ها و دنیاهایی هستم که بازیکنان را به هم می‌آورند.”

استعفای رئیس Blizzard ، مایک یبارا

همراه با اعلام اخراج 1900 نفری و استعفای رئیس اجرایی Blizzard، مایک یبرا (همچنین به نام Qwik شناخته می‌شود) در توییتر و لینکدین اعلام کرد که امروز آخرین روز کاری او در Blizzard Entertainment خواهد بود. یبرا، یک بازاریاب صنعتی که قبلاً 22 سال خود را در مایکروسافت گذرانده بود، ابتدا در اکتبر 2019 به عنوان مدیر کل و معاون اجرایی به Blizzard پیوست و در نهایت در فوریه 2022 به عنوان رئیس اجرایی آن ارتقا یافت.

مایک “Qwik” یبرا گفت: “مهمانی” خوشحال بود که بخشی از تیمی باشم که در طول سالها Blizzard و ATVI را ساخت. تصمیم گرفتم که در حال حاضر که با MSFT ادغام شده است، انتقال دهم و خوشحال هستم که به موفقیت آن کمک کردم. برای یک مدت به خانواده‌ام و سفر به دور دنیا وقت خواهم گذاشت. پس از آن، به دنبال فرصت‌های با رشد فراگیر با تیم‌های عالی خواهم گشت.

استعفای ، آلن آدام

جدا شدن دیگر یکی از نتایج اخراج کارکنان ، مربوط به Senior Vice President Allen Adham است، یکی از کوفاوندر های اصلی Blizzard Entertainment از فوریه 1991، زمانی که هنوز به نام Silicon & Synapse شناخته می‌شد. ادام قبلاً در سال 2004 از شرکت جدا شده بود و در سال 2016 دوباره به شرکت بازگشت و در سال 2018 دوباره به تیم مدیریتی شرکت افزوده شد. ادام به عنوان یک تهیه‌کننده اجرایی فعالیت می‌کرد.

همانطور که توسط Matt Booty، رئیس محتوای بازی و استودیوهای Microsoft Game، اعلام شد، یبارا و آدام جزء افرازها نبوده‌اند و هر دو انتخاب کرده‌اند که از Blizzard جدا شوند، و Microsoft قصد دارد که هفته آینده یک رئیس جدید Blizzard معرفی کند. هنوز گزارش‌شده نشده است که چند نفر از این 1,900 نفر به صورت خاص از Activision Blizzard هستند.

لغو بازی سوروایول بلیزارد

همزمان با اعلام اخراج 1,900 نفر و جدا شدن از مایک یبارا و آلن آدام ، بازی سوروایول 6 ساله بلیزارد نیز لغو شده است.

تغییر مسیر پروژه‌ها تحت سرپرستی Microsoft

طی چند لحظه پس از اعلام خبر اندازه‌گیری 1,900 نفره و جدایی از Blizzard President Mike Ybarra و Co-founder Allen Adham، اعلام شد که بازی سوروایول Blizzard که پس از خبرهای فروش Microsoft در ژانویه 2022 فاش شد، لغو شده است. اطلاعات اندکی از این بازی به جمع‌آوری عمومی اطلاع‌رسانی نشده بود، با این حال ترک پروژه‌های ناتمام کاملاً جدید نیست؛ به عنوان مثال، لغو MMO Titan معروف، منجر به توسعه و انتشار بازی Overwatch در سال 2016 شد. به گزارش Verge، رئیس محتوای بازی و استودیوهای Microsoft Booty اعلام کرد که Microsoft قصد دارد “بخشی از افرادی که در حال کار بر روی آن بودند را به یکی از چند پروژه جدید واعظی که Blizzard در مراحل اولیه توسعه آن قرار دارد، منتقل کند.”

برای خرید اکسپنشن وارویتین به لینک زیر مراجعه کنید :

https://wow-online.ir/product-category/%D9%88%D8%B1%D9%84%D8%AF-%D8%A2%D9%81-%D9%88%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%81%D8%AA/%D9%88%D8%B1%D9%84%D8%AF-%D8%A2%D9%81-%D9%88%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C/

برای دیدن پست های بیشتر به بخش های اخبار و آموزش سایت ما سر بزنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
اشتراک گذاری مطلب :

مطلب های مرتبط